header image
 

All posts in Wrzesień, 2018

 

Galeria wydarzenia:

Dnia 26 września dzieci z grupy Pszczółki wzięły udział w międzyprzedszkolnym quizie ekologicznym pod hasłem “Kochamy przyrodę”, zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 10.

W trakcie wspólnych zabaw, dzieci rozwiązywały zagadki, wykonały z nakrętek tarczę z numerem przedszkola, tworzyły kompozycje jesienne z materiału przyrodniczego, oglądały film poglądowy o tematyce ekologicznej, a także uczestniczyły w zabawach zręcznościowych. Między innymi trafiały do kręgli wykonanych z butelek plastikowych napełnionych wodą.

Każde z przedszkoli otrzymało pamiątkowy dyplom oraz nagrody, a pyszny i zdrowy poczęstunek dodał sił do dalszej wspólnej zabawy.

DK

 


Galeria wydarzenia:

UWAGA!

FESTYN POŻEGNANIE LATA

zaplanowany na środę, 26 września br.

ZOSTAJE ODWOŁANY!

DB

 

Szanowni Państwo,

Zgodnie z wieloletnią tradycją, zapraszamy chętnych rodziców z dziećmi na Wielkie Grzybobranie, które odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 29 września 2018 r. (lasy przy “Chociwelce”)
Spotykamy się pod przedszkolem o godz. 10:30, a osoby, które znają “nasze miejsce” prosimy, by oczekiwały już na parkingu przy DK 142:

 

Oczywiście oprócz koszyków,  prosimy zabrać dobre humory!

 

DB

Dnia 19 września 2018 r. nasze BIEDRONKI wybrały się na spacer na pobliskie skrzyżowanie w celu utrwalenia wiadomości dotyczących bezpiecznego poruszania się poza terenem przedszkola oraz obserwacji ruchu ulicznego.

Najpierw założyliśmy kamizelki odblaskowe i wyruszyliśmy poszukiwać znaki drogowe. Dzieci miały wielką frajdę odnajdując kolejne znaki. Doskonale wiedziały, że światło zielone oznacza możliwość przejścia na drugą stronę ulicy, a czerwone – stop.

Po spacerze przedszkolaki wykonały własny sygnalizator świetlny dla pieszych.

NG

 


Galeria wydarzenia:

 

Szanowni Państwo,

W związku ze zmianą przepisów dotyczących opłat za przedszkole, które weszły w życie od lipca 2018 r. opłatę za pobyt dziecka i wyżywienie wnosimy z dołu do dnia 07 każdego następnego miesiąc na konto przedszkola po otrzymaniu od nauczyciela grupy informacji drukowanej (karteczki).

Przykładowo za miesiąc wrzesień zapłacimy w październiku do 07.10.2018 r.

Odbijanie breloków w czytniku jest dla Państwa zdecydowanie korzystniejsze, gdyż wg rzeczywistego czasu pobytu dziecka w przedszkolu będą naliczane godziny. Jeśli się ktoś “nie odbije” to czas naliczany jest maksymalnie, czyli 10 godzin niezależnie czy dziecko poszło do domu wcześniej czy później przyszło.

Numer konta Przedszkola, na które wnosimy opłaty:
73 1020 4795 0000 9502 0278 2548

W związku ze zgłaszanymi wątpliwościami przypominamy, że od 1 stycznia 2017 roku zniesiona została możliwość pobierania przez organ prowadzący opłat za pobyt dziecka w wieku 6 lat w publicznej placówce wychowania przedszkolnego.

Ma to związek z tym, że 6-letnie dzieci uczęszczające do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego objęte zostały subwencją oświatową.

Rodzice dziecka 6-letniego, które korzysta z wychowania przedszkolnego, są zwolnieni  z opłat za pobyt w czasie przekraczającym wymiar gwarantowanego bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki ustalonym przez organ prowadzący.

Przed 1 stycznia 2018 r. kwestię tę regulowały przepisy ustawy o systemie oświaty, zgodnie z którymi:

  • art. 14 ust. 5 pkt 1: „Rada gminy określa wysokość opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci w wieku do lat 5”.
  • art. 14 ust. 5a: „Opłaty, o których mowa w ust. 5, są pobierane do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat”.

Obecnie kwestia ta jest uregulowana w art. 52 ust 1 ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, który stanowi, że: „Rada gminy określa wysokość opłat za korzystanie  z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat”.

Jeżeli dziecko kończy 6 lat w lutym 2018 r., a jest jeszcze w grupie 5-latków i nie realizuje rocznego obowiązkowego wychowania przedszkolnego – przedszkole pobiera opłaty za pobyt w godzinach wykraczających poza ustalony czas bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki. Od 1 września 2018 r. dziecko to będzie realizowało roczne obowiązkowe wychowanie przedszkolne, a rodzice będą uiszczali wyłącznie opłaty za jego wyżywienie.

W przypadku dziecka, które skończy 6 lat w listopadzie 2018 r., ale już od 1 września realizuje roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne, opłat za pobyt nie pobiera się począwszy od 1 września 2018 r.

 

Pobierz: Formularz zgody rodziców na przetwarzanie wizerunku dziecka oraz klauzula informacyjna

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA FESTYN!

Lato odchodzi, liście spadają
w piękne dywany się układają.

Snują się nici babiego lata
Pająk pajęczynę pracowicie splata.

 

FESTYN ROZPOCZNIE SIĘ W DNIU 26.09 (ŚRODA)

OD GODZ. 15.30 W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

DK

ZAPRASZAMY RODZICÓW NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW NA ZEBRANIA ORGANIZACYJNE

 

Harmonogram zebrań z rodzicami:

Skrzaty – poniedziałek, 10 września 2018 r.

Misie – wtorek, 11 września 2018 r.

Jeżyki – czwartek, 13 września 2018 r.

Biedronki – piątek, 14 września 2018 r.

Pszczółki – poniedziałek, 17 września 2018 r.


UWAGA: wszystkie zebrania rozpoczynają się od godziny 15.30

 

DB