All posts in Październik, 2018

W ramach konkursu zorganizowanego przez Kurier Szczeciński pn. “Krokusowa Rewolucja 2018 ” w piątek, 26.10 na terenie naszego przedszkola dzieci wraz z nauczycielami, pod czujnym okiem pomysłodawców akcji, z dużym zaangażowaniem dokonały nasadzeń krokusowych cebul, które już wiosną rozkwitną i będą przepiękną ozdobą ogrodu.

Przeczytaj o wydarzeniu w Kurierze Szczecińskim [Kliknij tutaj]

Więcej zdjęć na profilu Facebook Krokusowej Rewolucji

Dzisiaj dzieci z grupy Pszczółki odwiedziły Szkołę Podstawową nr 3, gdzie wzięły udział w sportowej zabawie pt. “Bądź sprawny jesienią – w barwach ojczystych”.

W jej ramach zorganizowano tematyczne stacje: “Nad jeziorem”, “W górach”, “Na wsi”, “W lesie”, “Nad morzem”, przyporządkowując im odpowiednio pięć konkurencji sprawnościowych: przenoszenie piłki w kocu, przeciąganie się po ławeczce, rzut ziemniakiem do celu, slalom między przeszkodami.

Dzieci drużynowo wspaniale się spisywały i doskonale radziły sobie z wyzwaniami. W nagrodę otrzymały dyplom, okolicznościowe znaczki i słodki poczęstunek.

Było mnóstwo radości i super zabawa, przedszkolaki przekonały się, że sport o każdej porze roku to fajna sprawa.

Galeria wydarzenia

Dnia 18 października dzieci z grupy Biedronki odwiedziły Urząd Pocztowy przy ulicy Jodłowej.

Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy na poczcie. Miały niepowtarzalną okazję do zwiedzenia zaplecza poczty i zobaczenia co się na nim dzieje. Dowiedziały się m.in. gdzie trafiają przesyłki nadawane w okienku, jak długo “idzie” list do poszczególnych krajów, co należy do obowiązków listonosza. Na koniec wysłaliśmy list do naszych kolegów i koleżanek z PP nr 16 we Wrocławiu.

Wizytę na poczcie dzieci zakończyły śpiewając uroczyste “Sto lat” wszystkim pracownikom oraz wręczając im piękne kwiaty. Uśmiech i wzruszenie na ich twarzach był dla nas bezcenny.

NG

Galeria wydarzenia

Dzisiaj, dzieci z grupy “Misie” zostały oficjalnie przyjęte w poczet przedszkolaków.

Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej – dzieci śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Po występach przeszliśmy do kulminacyjnego momentu uroczystości – p. Dyrektor każdego “Misia” dotknęła w ramię symboliczną kredką, pasując go tym samym na pełnoprawnego przedszkolaka. Misie przyrzekły, że będą “dzielnymi przedszkolakami, a każdy z pasowanych przedszkolaków otrzymał dyplom i ślicznego pluszowego misia. Po uroczystości maluchy wraz z rodzicami udali się na pyszny poczęstunek.

Serdecznie gratulujemy “Misiom”!

Galeria wydarzenia

11 października gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Agencji Artystycznej Pro Musica z bajkowym koncertem muzycznym pt. “O dzielnym szewczyku Dratewce i leniwym smoku”.

Przedstawienie oparte o legendę, miało formę bajki opowiadanej przez aktorkę, ilustrowanej regionalną muzyką krakowską. Muzycy zaprezentowali dzieciom instrumenty: gong, pianino elektryczne i klarnet. Artyści wystąpili w stylizowanych strojach ludowych, przybliżając dzieciom kulturę i tradycję małopolski.

Galeria wydarzenia:

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy 14 października. Jest to święto państwowe, podczas którego w szkołach i przedszkolach organizowane są uroczystości i imprezy. Podczas nich składane są życzenia i podziękowania nauczycielom oraz wszystkim osobom działającym dla dobra edukacji.

Dzisiaj przedszkole odwiedzili emerytowani pracownicy, którzy kiedyś pracowali w naszej placówce. Dla nich to właśnie, z programem muzyczno-tanecznym, wystąpiły dzieci ze wszystkich grup.

Mali artyści otrzymali za swój występ oklaski widowni, a nasi goście obdarowani zostali okolicznościowymi laurkami, wykonanymi przez dzieci.

Galeria wydarzenia:

W grupie Biedronki miniony tydzień był warzywno – owocowy.
W czasie tego tygodnia przedszkolaki poznały wybrane warzywa oraz owoce, ich właściwości zdrowotne, wygląd, kształt, smak oraz zapach. Z przyniesionych przez dzieci warzyw i owoców powstały piękne stworki.

Wybraliśmy się również na wycieczkę do sklepu warzywnego. Dzieci poznały pracę pani ekspedientki, nazywały warzywa oraz owoce znajdujące się w sklepie. Zrobiły także zakupy.

NG

Dnia 11.10.2018 r. o godz. 10:00
w naszym przedszkolu odbędzie się
koncert muzyczny