All posts in Listopad, 2018

Dziś hucznie obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Nie lada atrakcją były odwiedziny Kubusia Puchatka, który przybył do przedszkola, by móc razem z nami świętować swoje urodziny. Przedszkolaki z każdej grupy, ku wielkiej uciesze Misia, przygotowały dla niego słodką niespodziankę w postaci przepięknych tortów.
Do Kubusia można było się poprzytulać, razem z nim zatańczyć, a nawet wspólnie pofikać i pobrykać w rytmie misiowych hitów urodzinowych.

W trakcie wesołej zabawy odwiedzili nas policjanci, by podziękować dzieciom za udział w akcji “Miś Ratownik”. Przedszkolaki przyjęły od funkcjonariuszy gratulacje i otrzymały “misiowe” naklejki oraz dyplom, dołączając tym samym do grona przyjaciół “Misia Ratownika”.

Za wielkie serca dziękujemy Rodzicom naszych przedszkolaków, którzy włączyli się do szczytnej akcji.

Galeria wydarzenia

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość, na którą czekały nie tylko wszystkie przedszkolaki, ale również ich najbliżsi. Podczas uroczystości poznaliśmy Życzlinki i Życzliwusiów z każdej grupy wiekowej. Zwycięzcy otrzymali pięknie ozdobione korony i dyplomy.

Tradycyjnie dzieci samodzielnie wykonały prezenty – niespodzianki dla przedszkolaków z innych grup. Wręczenie prezentów nastąpiło po dokonaniu koronacji. Ileż było przy tym radości – zarówno z wręczania, jak i otrzymywania prezentów. Wszystkie dzieci otrzymały również drobne upominki i słodkości.

Dzięki takim uroczystościom dzieci dowiadują się jak ważne są miłe słowa, gesty i dobre uczynki oraz utrwalają zwroty grzecznościowe i integrują się z innymi dziećmi.

Galeria wydarzenia

13 listopada 2018 r. nasze przedszkole odwiedził Teatr Rozmaitości Gwitajcie.  “Morskie gadki małej Piratki” – pełna przygód i rozbujana żwawą skocznością żeglarskich piosenek historia dziewczynki, której największą miłością jest morze. Wbrew przeciwnościom losu, z radością podejmuje ona rozmaite wyzwania, aby spełnić swoje marzenia.  Występ bardzo spodobał się przedszkolakom.

Ahoj! Czekamy na kolejne spotkanie!

(DB)

Dokument do pobrania w formacie PDF [Kliknij tutaj]

W dniu 8 listopada br. w naszym przedszkolu odbył się koncert  w wykonaniu artystów Agencji Artystycznej PRO MUSICA, którzy zaprezentowali nam bardzo ciekawe instrumenty muzyczne m.in. Charango, Fletnię Pana i gitarę klasyczną.

Dzieci wzięły udział w fantastycznej muzycznej przygodzie, podczas której mogły śpiewać i wyklaskiwać rytmy.

Galeria wydarzenia

Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy

Dzisiaj, w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości, w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia. Na wstępie dzieciom przybliżono rys historyczny, przypominając, że niepodległość w roku 1918, Polska odzyskała po 123 latach zniewolenia.

Następnie miała miejsce część artystyczna, podczas której dzieci z poszczególnych grup recytowały wiersze, śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej. Rozstrzygnęliśmy też konkurs plastyczny pt. “Polska – moja Ojczyzna”, a prace wykonane przez dzieci zostały wyeksponowane m.in. w ramach dekoracji sali. Kulminacyjnym momentem wydarzenia było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, przy akompaniamencie pianina. Wszystkim udzielił się wyjątkowy i podniosły nastrój.

Niewątpliwie wielką atrakcją wydarzenia była obecność zaproszonych żołnierzy Wojska Polskiego, którzy przybliżyli dzieciom rolę jaką pełni wojsko, stojąc na straży granic niepodległej Ojczyzny. Żołnierze zaprezentowali dzieciom elementy swojego wyposażenia: mundury, maski, kamizelki taktyczne, hełmy, a także indywidualny namiot. Dzieci zobaczyły też pokaz malowania twarzy, wykonanego za pomocą podręcznego zestawu makijażu taktycznego, będącego jednym z elementów kamuflażu osobistego żołnierza.

Uczestniczymy też w akcji „Rekord dla Niepodległej”

To jeszcze nie wszystko, gdyż w piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy. Do udziału w akcji Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zaprosili wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą.

Celem organizowanych w naszym przedszkolu obchodów rocznicowych jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych (barwy narodowe, flaga państwowa, godło, hymn). Przedszkolaki poznają pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności.