All posts in Styczeń, 2019

Począwszy od 16 stycznia, przez cały tydzień w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Za miłość, opiekę, mądre słowo i wielką cierpliwość, przedszkolaki dziękowały najpiękniej jak umiały.

Były wierszyki, piosenki i taniec. Oj, niejedna babcia i dziadek uronili łzę ze wzruszenia. Po części artystycznej, każdy przedszkolak mocno uściskał swoją babcię i dziadka, złożył życzenia i wręczył własnoręcznie wykonany upominek.

Zarówno dla dzieci jak i dla babć i dziadków ten dzień należał do wyjątkowych, ale na tak wspaniałe chwile, z całą pewnością warto czekać cały rok.

DROGIE BABCIE I DZIADKOWIE

Z okazji Waszego Święta
życzenia składają wnuczęta

Oraz personel, który tutaj pracuje
i Państwa wnukami się opiekuje

Życzymy byście zawsze zdrowi byli

w miłości i dostatku żyli

Jesteście zawsze blisko nas

i za to mocno kochamy Was

życzy Dyrekcja
i personel przedszkola

Dokument do pobrania w formacie PDF – Kliknij tutaj

Dzisiaj nasze przedszkolaki wzięły udział w inauguracji największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków – ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR 2019. Impreza odbyła się w NETTO ARENIE. Dzieciaki miały zapewnioną niemal dwugodzinną rozrywkę ruchową, a kibice na trybunach zabawę i możliwość dopingowania naszych małych sportowców na najwyższych obrotach.

Instruktorom w zabawie z najmłodszymi towarzyszyli sportowcy, reprezentujący kluby sportowe: Wilki Morskie Szczecin, Pogoń Handball Szczecin, SPR Pogoń Szczecin, Pogoń 04 Szczecin, Olimpia Szczecin, Szkoła Mistrzostwa Sportowego SMS Police oraz Zespół Szkół Sportowych im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej.

Wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały od Kangura: dyplom, medal i niespodzianki, które przygotowali partnerzy ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR 2019.

Przedszkoliada składa się z 70 imprez, w których udział bierze ponad 15 000 Aktywnych Przedszkolaków uczestniczących w ogólnopolskim systemie rozrywki ruchowej PRZEDSZKOLIADA.PL.

Partner Tytularny: PKN ORLEN
Patronat Honorowy: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda
Współorganizator: Urząd Miasta Szczecin
Ogólnopolscy Partnerzy Wspierający: Pelikan Polska, herlitz Polska, Stora Enso, Fitty Kid Polska, Play-Doh, Decathlon Polska, FIBA, Polski Związek Koszykówki
Ogólnopolski Partner Medialny: Polskie Radio Dzieciom
Partnerzy lokalni: Pomorze Zachodnie, Twoje Radio, TVP3 Szczecin, Decathlon Szczecin, Netto Polska, Marwit, KING Wilki Morskie Szczecin SA, Pogoń Szczecin – handball, SPR Pogoń Szczecin, POGOŃ 04 Szczecin Futsal Team, MKS Olimpia Szczecin, Szkoła Mistrzostwa Sportowego smspolice.pl, Zespół Szkół sportowych im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej.

We czwartek, 10.01 nasze przedszkole odwiedził Pan Karnawał, który zaprosił nas do wspólnej zabawy przy muzyce.

Tańczyliśmy, pląsaliśmy i bawiliśmy się, oczywiście jak to w karnawale przystoi – poprzebierani w swoje ulubione postacie, np. Księżniczki Anny, królewny, wróżki, syrenki, a także policjanta, strażaka, Spider-Mana, Batmana.

Było bardzo nastrojowo i kolorowo.

„Jeże – środa, 16 stycznia, godz. 13:30

„Misie” – środa, 16 stycznia, godz. 14:00

„Biedronki” – środa, 23 stycznia, godz. 13:30

„Skrzaty” – środa, 23 stycznia, godz. 14:00

„Pszczółki”– środa, 23 stycznia, godz. 15:30

Dzisiaj przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. “Bezpieczne miasto na wesoło”, w wykonaniu artystów teatru “GWITAJCIE”.
Dzieci mogły poznać i utrwalić zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy.

(BS)

Galeria wydarzenia:

W piątek, 4 stycznia dzieci ze wszystkich grup spotkały się z funkcjonariuszem Straży Miejskiej. Przedszkolaki mogły się zapoznać z umundurowaniem, wyposażeniem strażnika, jego uprawnieniami oraz zadaniami jakie realizuje w ramach swoich obowiązków.

(BS)

Galeria wydarzenia: