All posts in Marzec, 2019

W czwartek, 21 marca żegnaliśmy zimę, a witaliśmy wiosnę. Dzieci z wszystkich grup spotkały się przy scenie w przedszkolnym ogrodzie i wysłuchały listu od Pani Wiosny. Następnie zaśpiewały wiosenne piosenki i radosnym, kolorowym korowodem, grając na instrumentach i wznosząc okrzyki na powitanie nowej pory roku, przeszły ulicami Pogodna.

Po powrocie do przedszkola, ciesząc się z nadejścia upragnionej wiosny, zostawiły na jej powitanie kolorowe kwiaty, które wcześniej wykonały wraz ze swoimi rodzicami.

Biedronki w tym tygodniu uczyły się jak zdrowo się odżywiać, by nie zachorować. Owocowe szaszłyki, samodzielnie wykonane przez dzieci, stały się prawdziwym hitem.

(AB)

Dzisiaj gościliśmy u nas Panią Joannę Kaczmarek, mamę Hani. Pani Joanna czytała dzieciom bardzo mądre, pouczające książeczki Liane Schneider z serii „Mądra mysz”, opowiadające o perypetiach Zuzi. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem.

Bardzo dziękujemy Pani Joasi i cieszymy się, że tyle się ostatnio dzieje w naszej grupie.

(MS)

Dzisiaj mama Jasia czytała bajeczki ‘Skrzatom”. Maluchom bardzo się podobało.
Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

Zapraszamy kolejnych rodziców.

(MS)

Dzisiaj ponownie gościliśmy artystów z Teatru GWITAJCIE. Tym razem teatralna opowieść dotyczyła ważnej kwestii, a mianowicie nieuchronności upływającego czasu.  Nie jest jednak aż tak smutno, bo dzieci mogły poznać sposoby na zatrzymanie młodości, łączącej się z radością życia.

A jak to zrobić?
Oczywiście poprzez aktywność, uprawienie sportów, śpiew, zabawę i codzienny uśmiech.

Dzisiaj, w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawicieli Straży Miejskiej, którzy przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas kontaktu z psami.

Dzieci dowiedziały się, że nie można zaczepiać psa, który jest aktualnie spożywa karmę, nie wolno ciągnąć psa za ogon, a na “wolnej przestrzeni” nie należy uciekać przed psem, a w przypadku zagrożenia przyjąć postawę tzw. “nieruchomego drzewa” lub “żółwika”. Przedszkolaki pod czujnym okiem strażników ćwiczyły przyjmowanie tych postaw.

Dzieci już wiedzą, że nie zawsze “ładnie” wyglądający piesek jest łagodny i zawsze trzeba być czujnym.

Więcej informacji – kliknij tutaj

Wzór deklaracji

Dokumenty w wersji PDF można pobrać tutaj – KLIKNIJ

W piątek, 1 marca dzieci z grupy “Pszczółki” odwiedziły Szkołę Podstawową nr 51 przy ul.Jodłowej. Dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych razem z kolegami z innych przedszkoli. Po zabawach udały się na stołówkę, gdzie mogły napić się i odpocząć.

Na zakończenie wizyty w szkole, przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach plastycznych w świetlicy szkolnej.

(BS)