All posts in Czerwiec, 2019

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że w dniu jutrzejszym, 28 czerwca br. nasze przedszkole będzie czynne, jak w każdym dniu,
tj. od godz. 6:30 – 16:30

Kochany Tato!

Czas, jak koło szybko krąży,

Rok za rokiem szybko mija.

Z życzeniami dziecko dąży,

Niech Ci tatku szczęście sprzyja!

… Dzieci, te małe i te duże!

W piątek, 14 czerwca odwiedził nas tata Tymka – Pan Radek, który poprowadził gry i zabawy ruchowe.  Było dużo śmiechu i wspaniałej zabawy.

Wszyscy otrzymali prawdziwe medale.

(MK)

We środę, odbył się w naszym przedszkolu festyn z okazji zakończenia roku przedszkolnego pt. “Powitanie lata”.

Imprezę zagaiła Pani dyrektor, która podziękowała za bardzo dobrą współpracę w trakcie bieżącego roku przedszkolnego Radzie Rodziców oraz całemu personelowi przedszkola. W swoim wystąpieniu, szczególne słowa uznania oraz podziękowania, skierowała do nauczycielki grypy “Pszczółki” Pani Bogusi S, która przechodzi w tym roku na emeryturę. Rodzice, dołączając się do podziękowań, odśpiewali Pani Bogusi tradycyjne “Sto lat!”

Następnie na scenę zostali wywołani ubiegłoroczni absolwenci, którzy zostali zaproszeni na będący już tradycją naszej placówki letni festyn – ależ oni wyrośli!

Teraz nastąpił czas zaprezentowania się na scenie tegorocznych absolwentów, czyli dzieci z grupy “Pszczółki”. Za swoją całoroczną, ciężką pracę, zostały one obdarowane symbolicznym “słojem” miodu przez Panią dyrektor.

Dalej na scenie mogliśmy podziwiać wspaniałe umiejętności taneczne dzieci, które zaprezentowały się w krótkich aranżacjach, w ramach swoich grup przedszkolnych. Podczas festynu można też było podziwiać wystawione prace plastyczne dzieci, które wzięły udział w między-przedszkolnym konkursie pt. “Szczecin  – miasto zieleni”.

Czas uatrakcyjniali nam także zaproszeni animatorzy, którzy przygotowali interesujące pokazy, m.in. puszczania baniek, tańców z kolorowymi szarfami oraz kolorowym dymem. Kulminacyjnym punktem animacji było rozbicie piniaty z cukierkami. Ileż było radości, gdy zbierało się rozsypane słodycze!

Wspólna biesiada w naszym przedszkolnym ogrodzie, podczas której można było skosztować różnych przygotowanych pyszności, dopełniła całości programu imprezy.

Pogoda wyjątkowo nam dopisała, a uśmiechnięte buzie dzieci zaświadczyły, że zabawa była fantastyczna! Pamiętajcie, że kolejny letni festyn już za rok!

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyły się kolejne spotkania z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej. Tym razem pogadanka dotyczyła rozsądnego i bezpiecznego korzystania z kąpielisk podczas letniego wypoczynku.

Dzieci dowiedziały się m.in., że korzystać z uciech wodnych należy tylko w miejscach do tego wyznaczonych, tj. na kąpieliskach strzeżonych, zawsze trzeba stosować się do zaleceń ratownika, nie wchodzić do zbyt głębokiej wody. Dmuchany materac, czy też dmuchane koło nie służą do pływania po głębokiej wodzie.

Jak zawsze, na imprezę zapraszamy też zeszłorocznych absolwentów naszego przedszkola. Przybywajcie! – czeka Was wiele atrakcji, a lato trzeba powitać z przytupem!

Dzisiaj odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci z grupy Pszczółki.

Galowe stroje, uśmiechy – wszystko podkreślało bardzo uroczystą atmosferę. Popisy wokalne i recytatorskie wzruszyły wszystkich widzów, którymi byli rodzice naszych absolwentów, a także pracownicy przedszkola. Występy zakończyły się wielkimi brawami, a dzieci otrzymały prezenty.

Wszyscy podziękowaliśmy sobie, za wspólnie spędzony czas w przedszkolu.

Galeria wydarzenia

W dniu 3 czerwca dzieci z grupy Pszczółki uczęszczające na zajęcia z języka angielskiego uczestniczyły w zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 10 w Szczecinie Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Wykonany przez Pszczółki utwór, jury festiwalu uznało za zwycięski.

Serdecznie gratulujemy!!!

Nastąpiło właśnie rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, w którym brały udział  dzieci z grupy Pszczółki.

“Bajkowa łąka w literaturze” – tak zatytułowany był konkurs, zorganizowany przez Przedszkole Publiczne nr 10 w Szczecinie.

Nasze przedszkole reprezentowali Basia W, Alicja H, Hania J i Leon K. Prace wykonane przez nasze dzieci okazały się niezwykle ciekawe, wymagające niesamowitej wyobraźni i pomysłowości dlatego też zostały ocenione na I miejsce.

Pszczółki otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

(BS)

« Older Entries