All posts in Czerwiec 4th, 2019

Nastąpiło właśnie rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, w którym brały udział  dzieci z grupy Pszczółki.

“Bajkowa łąka w literaturze” – tak zatytułowany był konkurs, zorganizowany przez Przedszkole Publiczne nr 10 w Szczecinie.

Nasze przedszkole reprezentowali Basia W, Alicja H, Hania J i Leon K. Prace wykonane przez nasze dzieci okazały się niezwykle ciekawe, wymagające niesamowitej wyobraźni i pomysłowości dlatego też zostały ocenione na I miejsce.

Pszczółki otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

(BS)

4 czerwca wyjechaliśmy na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego “Wiejskie Podwórko” w Bobolinie.

Dzieci mogły zobaczyć min.kucyki, krowę,pawie, kury, kaczki,świnkę, króliki, kota rasy sfinks oraz psa. Pani Kinga właścicielka gospodarstwa wraz ze swoją córką Matyldą w bardzo interesujący sposób opowiadały o obyczajach zwierząt tam zamieszkujących. Dzieci nie tylko były obserwatorami pokazu karmienia krowy, kucyków czy królików, ale również same mogły je pokarmić.

Z dużym zaciekawieniem podziwialiśmy pokaz tresury psa. Przedszkolaki ochoczo skakały na trampolinie, jeździły na hulajnogach i rowerkach, grały w piłkę nożną i korzystały z huśtawek. Kiedy nastała pora obiadu, grupami ze smakiem zajadaliśmy kiełbaskę z grilla. Wycieczka była pełna atrakcji, zabaw i nowych, ciekawych przygód na “Wiejskim Podwórku”.