All posts in Wrzesień, 2019

Starszaki wybrały się na zajęcia przyrodnicze do pobliskiego parku. Dzieci uczyły się rozpoznawać poszczególne gatunki drzew, przyglądały się ich liściom i owocom. Odnalazły min. brzozę, lipę, dąb, klon czy jarzębinę. Uwieńczeniem spaceru była wesoła zabawa na pobliskim placu zabaw.

(AB)

DRODZY RODZICE!

Bardzo prosimy o wpłatę pieniędzy na rzecz Rady Rodziców naszego przedszkola na nr konta:

Rada Rodziców przy Przedszkolu nr 20 w Szczecinie
Alior Bank 08 2490 0005 0000 4500 6547 8338

W tytule wpłaty proszę wpisać imię i nazwisko oraz grupę dziecka

Opłata roczna wynosi 200 zł (w przypadku drugiego i kolejnego dziecka kwota ta wynosi 100 zł)

Możliwe jest rozłożenie niniejszej kwoty na dwie raty:

• I rata (100 zł) – płatne do 31 października
  • II rata (100 zł) – płatne do 31 stycznia

Bardzo prosimy o terminowe regulowanie płatności. Pragniemy zapewnić Państwa, że pieniądze te bezpośrednio wracają do naszych dzieci i umożliwiają finansowanie wielu interesujących inicjatyw.

Pozdrawiamy, dziękując za zrozumienie i okazane dotychczas wsparcie.

Drodzy Rodzice!!!

Z przykrością informujemy, że z uwagi na niesprzyjającą pogodę,
zaplanowany na najbliższą sobotę, 28.09.2019 r.
portowy piknik rodzinny zostaje odwołany.

(DB)

UWAGA!

FESTYN POŻEGNANIE LATA

zaplanowany na środę, 25 września br.

ZOSTAJE ODWOŁANY!

(DB)

Dnia 17 września dzieci z grupy Pszczółki wybrały się na pobliskie skrzyżowanie.

Celem spaceru było rozwijanie umiejętności poruszania się w pobliżu jezdni. Starszaki podczas wycieczki przypomniały sobie, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Miały możliwość obserwowania zachowania pieszych i pojazdów podczas zmiany świateł, wyszukiwały po drodze charakterystyczne znaki drogowe.

(AB)

Fotorelacja z wydarzenia:

Pierwsze zebranie Rady Rodziców (Trójki Grupowe) odbędzie się 23.09.2019 r. (poniedziałek) o godzinie 15:30.

Przewodnicząca RR prosi o obecność wszystkich Trójek.

Dzisiaj Skrzaty i Jeże były na wycieczce w Szczecińskim Centrum Edukacji Ekologicznej “Szmaragdowe – Zdroje”.

Wraz z przewodnikiem wędrowaliśmy wokół jeziora, słuchając ciekawych informacji, dotyczących historii powstania jeziora. Mieliśmy też okazję zobaczyć ponad 200-letni okaz dębu. Musieliśmy też pokonać 200 schodów!

Potem w ramach edukacji przyrodniczo-ekologicznej uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowych pt. “Kolorowy świat motyli”. Obejrzeliśmy film o rozwoju motyla, a następnie dzieci wycinały i ozdabiały szablon motyla.

Zadowoleni i bogatsi w nowe doświadczenia powróciliśmy do przedszkola.

Fotorelacja z wydarzenia:

Dzisiaj gościliśmy w przedszkolu pracowników Straży Miejskiej.

Tematem spotkania była “Bezpieczna droga do przedszkola. “Strażnicy rozmawiali z dziećmi na temat tego, jak należy zachowywać się na jezdni, by nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych użytkowników dróg.

Fotorelacja z wydarzenia:

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA FESTYN!

Już jesienny wietrzyk wieje,
ciepłe dni wrześniowe mamy.

Jeszcze słoneczko nas grzeje,
te dni mocno przytulamy.

FESTYN ROZPOCZNIE SIĘ W DNIU 25.09 (ŚRODA)

OD GODZ. 15.30 W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM