All posts in Listopad, 2019

27 października obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji, jak co roku, zaprosiliśmy do naszego przedszkola najlepszych, mięciutkich przyjaciół wszystkich dzieci – pluszowe misie. Nie lada niespodzianką były odwiedziny prawdziwego Kubusia Puchatka, który przybył do nas, aby wspólnie z nami świętować. Do naszego gościa można się było przytulić, razem z nim zatańczyć, a nawet pofikać i pobrykać w rytmie misiowych hitów. Misiu podziwiał też portrety, które każda grupa z ogromną starannością dla niego przygotowała. Po wesołej zabawie udaliśmy się na małe “conieco”.

📷 Fotorelacja

26 października Pszczoły złożyły wizytę w SP nr 3 na międzyprzedszkolnym konkursie sportowym “Bądź sprawny jesienią”. Wspólne zmagania-zabawę rozpoczęła bajka o wróbelku, z której popłynął morał, iż w każdej sprawie należy być rozważnym. Podczas pokonywania różnych konkurencji królowała radość i oczywiście rywalizacja. Na zakończenie zawodnicy otrzymali dyplom.

(BM)

📷 Fotorelacja

Dnia 21 listopada, w naszym przedszkolu nastąpiło rozstrzygnięcie wyborów, na najbardziej życzliwych przedszkolaków w poszczególnych grupach.

Na swoich kandydatów głosowały oczywiście dzieci, z niewielką pomocą swoich rodziców.

Zwycięzcy z poszczególnych grup otrzymali pamiątkowe dyplomy, korony, a także tytuł: “Życzlinki” lub “Życzliwusia”.

Obchody Światowego Dnia Życzliwości pozwalają dzieciom zastanowić się nad tym, czym tak naprawdę jest “życzliwość”, dlaczego warto być życzliwym, jak ją okazywać bliskim, kolegom, czy też starszym osobom – nie tylko “od święta”, ale każdego dnia.

Drodzy Rodzice!

27 listopada, tj. we środę, będziemy w naszym przedszkolu obchodzić Światowy Dzień Pluszowego Misia.

W tym dniu czekają na dzieci liczne atrakcje, zabawy i tańce.

W związku z tym prosimy, aby każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego „misia”.

UWAGA RODZICE !!!

Przygotowujemy się do obchodów ŚWIATOWEGO DNIA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Z tej okazji zapraszamy Państwa do wspólnej zabawy.

W dniach od 12 do 18 listopada odbędą się demokratyczne wybory najbardziej ŻYCZLIWYCH PRZEDSZKOLAKÓW: DZIEWCZYNKI I CHŁOPCA w każdej grupie wiekowej.

GŁOSUJĄ DZIECI – Państwa, prosimy jedynie o wpisanie imion i nazwisk pretendentów do głównych nagród. Prosimy o niegłosowanie na swoje dziecko. Głosujemy tylko raz.

Zwycięzcy otrzymają: koronę, dyplom oraz tytuł „ŻYCZLINKI” I „ŻYCZLIWUSIA”.

Uroczysta koronacja odbędzie  się  21 LISTOPADA.

BĄDŹMY ŻYCZLIWI KAŻDEGO DNIA 😍

W środę, 6 listopada odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Święta Niepodległości.

Po krótkim wprowadzeniu w tematykę spotkania, dzieci z najstarszej grupy, ubrane na galowo, przy akompaniamencie pianina, odśpiewały hymn narodowy. Wszystkim udzielił się wyjątkowy i podniosły nastrój.

Dalej dzieci z każdej grupy wiekowej, również odświętnie ubrane, recytowały wiersze, prezentowały tańce ludowe np. “Krakowiak”, “Koziorajka” i śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej.

Po części artystycznej nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. “Szczecin-moja mała ojczyzna”, a prace wykonane przez dzieci, przy niewielkiej pomocy rodziców, zostały wyeksponowane w sali.
Na zakończenie naszego wspólnego świętowania został wyświetlony dzieciom film pt.”Polskie symbole narodowe”.

Celem zorganizowanej uroczystości, było kształtowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie w atrakcyjnej i przystępnej formie polskich symboli narodowych.