All posts in Listopad 7th, 2019

W środę, 6 listopada odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Święta Niepodległości.

Po krótkim wprowadzeniu w tematykę spotkania, dzieci z najstarszej grupy, ubrane na galowo, przy akompaniamencie pianina, odśpiewały hymn narodowy. Wszystkim udzielił się wyjątkowy i podniosły nastrój.

Dalej dzieci z każdej grupy wiekowej, również odświętnie ubrane, recytowały wiersze, prezentowały tańce ludowe np. “Krakowiak”, “Koziorajka” i śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej.

Po części artystycznej nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. “Szczecin-moja mała ojczyzna”, a prace wykonane przez dzieci, przy niewielkiej pomocy rodziców, zostały wyeksponowane w sali.
Na zakończenie naszego wspólnego świętowania został wyświetlony dzieciom film pt.”Polskie symbole narodowe”.

Celem zorganizowanej uroczystości, było kształtowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie w atrakcyjnej i przystępnej formie polskich symboli narodowych.