All posts in czerwiec, 2021

Dzisiaj pierwszy dzień kalendarzowego lata.

Witaliśmy tę ulubioną przez nas wszystkich porę roku ubrani “na żółto”. Braliśmy udział w zabawach ruchowych, plastycznych, dydaktycznych i muzycznych, w których dominował ten właśnie kolor. Nawet deser, w postaci galaretki miał taką barwę. Kulminacyjnym punktem powitania lata, była zabawa w ogrodzie, gdzie przy muzyce i piosenkach wakacyjnych, tworzyły się wesołe korowody, pląsy i tańce. Radość i uśmiech nie znikał z zadowolonych buziaków dzieci także podczas zabaw z chustą animacyjną, żółtymi balonami i piłeczkami. Sporą frajdę sprawiały unoszące się nad głowami kolorowe bańki mydlane.

Wiwat lato i zbliżające się wakacje!

Galeria wydarzenia

Dzisiaj odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci z grupy Jeżyki, które w tym roku opuszczają nasze przedszkole.
Na uroczystości gościliśmy dzieci z grupy Pszczółki. Starszaki swoje lata w przedszkolu podsumowały w słowach piosenek i wierszy, które z przejęciem zaprezentowali. W podzięce otrzymali od młodszych koleżanek i kolegów własnoręcznie zrobione zakładki do książek.
Po zakończeniu części artystycznej, odchodzące dzieci z grupy Jeżyki wspominały jeszcze najmilsze chwile, spędzone w przedszkolu. Jeżyki, które z nami się już żegnają, także otrzymały zakładki, wykonane przez swoich rówieśników.

Potem nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i upominków, wykonaliśmy też wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Odchodzącym z przedszkola Jeżykom i Pszczółkom życzymy wspaniałych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji oraz powodzenia w szkole.

Galeria wydarzenia

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Śpiewaliada”.

Były prezentacje indywidualne solistów z każdej grupy, którzy byli wybrani przez same dzieci, a także każda z grup popisała się wspólnym występem. Dziecięce, cudowne głosy, rozbrzmiewały wokół, wprowadzając wszystkich w radosny nastrój, a spektakularne i bardzo widowiskowe układy taneczne zaprezentowane przez poszczególne grupy wprawiły w zachwyt przedszkolną publiczność, która nagrodziła małych artystów gromkimi brawami.

Jury jednogłośnie uznało, że wszystkie dzieci wystąpiły wyjątkowo i niepowtarzalnie, zdobywając zasłużone pierwsze miejsce. Solistom wręczono nagrody i dyplomy, a wszystkim dzieciom upominki.

To było prawdziwe święto muzyki w naszym przedszkolu. Gratulujemy naszym małym, zdolnym artystom i do zobaczenia za rok!

Galeria wydarzenia: