Festyn “Powitanie lata”

We środę, odbył się w naszym przedszkolu festyn z okazji zakończenia roku przedszkolnego pt. “Powitanie lata”.

Imprezę zagaiła Pani dyrektor, która podziękowała za bardzo dobrą współpracę w trakcie bieżącego roku przedszkolnego Radzie Rodziców oraz całemu personelowi przedszkola. W swoim wystąpieniu, szczególne słowa uznania oraz podziękowania, skierowała do nauczycielki grypy “Pszczółki” Pani Bogusi S, która przechodzi w tym roku na emeryturę. Rodzice, dołączając się do podziękowań, odśpiewali Pani Bogusi tradycyjne “Sto lat!”

Następnie na scenę zostali wywołani ubiegłoroczni absolwenci, którzy zostali zaproszeni na będący już tradycją naszej placówki letni festyn – ależ oni wyrośli!

Teraz nastąpił czas zaprezentowania się na scenie tegorocznych absolwentów, czyli dzieci z grupy “Pszczółki”. Za swoją całoroczną, ciężką pracę, zostały one obdarowane symbolicznym “słojem” miodu przez Panią dyrektor.

Dalej na scenie mogliśmy podziwiać wspaniałe umiejętności taneczne dzieci, które zaprezentowały się w krótkich aranżacjach, w ramach swoich grup przedszkolnych. Podczas festynu można też było podziwiać wystawione prace plastyczne dzieci, które wzięły udział w między-przedszkolnym konkursie pt. “Szczecin  – miasto zieleni”.

Czas uatrakcyjniali nam także zaproszeni animatorzy, którzy przygotowali interesujące pokazy, m.in. puszczania baniek, tańców z kolorowymi szarfami oraz kolorowym dymem. Kulminacyjnym punktem animacji było rozbicie piniaty z cukierkami. Ileż było radości, gdy zbierało się rozsypane słodycze!

Wspólna biesiada w naszym przedszkolnym ogrodzie, podczas której można było skosztować różnych przygotowanych pyszności, dopełniła całości programu imprezy.

Pogoda wyjątkowo nam dopisała, a uśmiechnięte buzie dzieci zaświadczyły, że zabawa była fantastyczna! Pamiętajcie, że kolejny letni festyn już za rok!

 

(DK)

 

Fotorelacja z wydarzenia